Ağzı Kurdeleli Kadın

cosmos-2site

Kadının kafasında evren, kadının ismi yok. Kadının beyni bir labirent, kendi de kayboluyor. Kimse bilmez, geceleri yıldızlara uçuyor. Bazen ona benzeyen bir evren kafalıyla karşılaşıyor. Beraber uçuyorlar. Kadınların içi uzay.

Sınırsız bir boşlukta, zamansız bir hızda, zamanlı dünyadaki ömürlerini hesaplıyorlar. Onlar iki yakın arkadaşlar. Onlar uzayın kader bilicileri. Patlama ayırdı bedenlerini, biri dünyaya düşünce unuttular birbirlerini. Düşünde karşılaştığı evren kafalı, unuttuğu gerçekliğiydi. Kadın sarı, kadının evrildi kafasında zihin, kadın adım atmayı öğrendi ama her adımı yabancı, kadının arkadaşı kayıp.

Konuşamaz o, ağzında rengi kırmızı kurdelesi, kadın istese de, istemez Tanrıçası. Yasak hatırlaması, kadının sildiler uzay maceralarını.

invisible_universe-blog-579x580site

Düşünmeden biliyordu, düşlerinde sessizliği görüyordu, dünya felaketleri ona görünüyordu. Çünkü kadın uzay, çünkü kadın zamansız. Parçalanıyor dediler Ay, parçalanan Ay değildi, Ay’dan kopan tılsımlar. Kadın bunu biliyor olsa da kadının ağzında kırmızı kurdele var. Ay deyip geçemezdi, o her dolunayında uçurdu kader biliciyi. Buluşturdu uzayın iki maceraperestini. Uçtuğu her gece hatırladı kadın. Kadının sabahı, atomlarında gizem, o artık sınırlı bir beden. Uçtuğunu bilemez, hisseder de söyleyemez. Kadının ağzında kırmızı kurdelesi. Bilse de, cümlelere dökemez.

Kadının dilini değiştirdiler.

Bir zamansızlıkta patladı boşluk. Kadın dünyaya düştü, bedeninin haberi yok, arkadaşı sonsuzluk.