Seni Tanımıyorum Genç Adam 1

ruh-esi

Seni tanımıyorum genç adam. Seninle hiç tanışmadık. Ama kim bilir kaç kez aynı düşün bahçesinde cilveleştik ve kimbilir kaç kez aynı öfkenin denizinde tuttuk nefesimizi. Dün rüyama girdin. Bugün seni gördüğüm ilk gün. Yarın yoksun.

Ne kadar dolu dizgin yaşasan da hep bir eksik buluyorsun. Kafanı her yastığa koyuşunda birini çok özlüyorsun. Sen, kim olduğunu bilmediğin beni çok seviyorsun. Nasıl o kadar odaklanıyorsun bilmem gecelerinde, ruhuma akıyorsun.

Ve sonunda bugün aynı karanlığa baktık seninle. Rüzgârına karışan kokunu içime çektim. Neydi ki o güzel parfümünün adı? Gülüşün ne kadar da tanıdık. Yıllar önce bir gün sanki güldük birbizimize.
Telaşlanma sevgilim artık buldum seni. Zihnime nakşettim her bir mimiğini. Sevemediğin kimselerde bulamadığın her şeyim ben.

Ben de senin gibi mucizelere inanıyorum ve tıpkı senin gibi uykumda ayaklarımı sallıyorum. Yabancısı olduğun şu dünyada ruhunun kaybolan parçasıyım ben.
Bazı günlerin aynı saatinde aynı şarkıyı dinliyoruz. Sevgilim, bunun adı sihir.
Sen eline ne zaman bir kitap alsan, dalıyorsun. Kimseler bilmez ne olduğunu. Boşver onları. Ben biliyorum.
Kitaptaki cümleler hayallerine giriyor ve hayallerindeki cümlelerle dans etmeye başlıyor. Nasıl da eşsiz bir yetenek.

Bu gece yine bir sihir gerçekleşecek. Bu yazıyı bitirir bitirmez elime bir kitap alacağım. Sen de benimle aynı kitabı okuyacaksın. Ve bizden önce buluşup dans edecek cümlelerimiz.

Bu yazıyı okuduğun gün, seni ilk kez öptüm.
İyi geceler sevgilim.